Автоматичний вимикач (або зазвичай просто «автомат») — це контактний комутаційний апарат, який призначений для включення і відключення (тобто для комутації) електричного кола, захисту кабелів, проводів і споживачів (електричних приладів) від струмів перевантаження і від струмів короткого замикання. Перейшовши за посиланням https://amperok.com.ua/ru/nyzkovoltna-produkc%D1%96ja/korpusni_avtomaty_ta_aksesuary/korpusni_avtomaty_promfaktor / ви можете вибрати корпусні автомати Промфактор. Сьогодні ми розповімо докладніше на дану тему. Залишайтеся з нами!

Автоматичний вимикач виконує три основні функції:
1. комутацію ланцюга (дозволяє включати і відключати конкретну ділянку електричного кола);
2. забезпечує захист від струмів перевантаження, відключаючи захищається ланцюг, коли в ній протікає струм, що перевищує допустимий (наприклад, при підключенні в лінію потужного приладу або приладів);
3. відключає від мережі живлення захищається ланцюг, коли в ній виникають великі за значенням струми короткого замикання.

Таким чином, автомати виконують одночасно і функції захисту і функції управління. Модульна апаратура-це система сучасних, спеціалізованих пристроїв, основним завданням яких є безпечне і одночасно ефективне використання електроенергії.

Перш за все, вона має завдання захисту установки і електрообладнання від короткого замикання і перевантажень в широкому діапазоні номінальних струмів. Модульний Автоматичний вимикач забезпечує безпечне виконання сучасної та функціональної електричної мережі. Основними елементами модульної апаратури є вимикач максимального струму, пристрої захисного відключення струму, обмежувачі перенапруг, а також апаратура управління.

З чого складається Автоматичний вимикач?
1. Контактна система . Являє собою систему, що складається з рухомих і нерухомих контактів, які в замкнутому стані забезпечують безперешкодне проходження електричного струму номінальної величини протягом тривалого періоду часу. У розімкнутому стані між контактами утворюється повітряний проміжок, що виключає протікання електричного струму.
2. Розчіплювач . Забезпечує контроль заданого параметра електричної мережі і цілеспрямовано впливає на відключає пристрій. Залежно від конструктивного виконання і функціональності, расцепитель виготовляють в декількох типових виконаннях: теплової в формі біметалічної пластини (реагує на струмові перевантаження), електромагнітний (реагує на струми короткого замикання), комбінований( поєднує в собі захист від КЗ і струмового перевантаження), напівпровідниковий( захист від КЗ, струмового перевантаження)
3. Дугогасильний пристрій . Призначено для гасіння електричної дуги, яка утворюється під час відключення контактної системи при високому струмовому навантаженні. Наявність дугогасительного пристрою дозволяє відключати вимикач в аварійних режимах роботи без шкоди для контактної системи та інших елементів вимикача, електричних мереж і споживачів електроенергії.
4. Механізм управління . Він призначений для управління положенням контактної системи в ручному або автоматичному режимі. Для оперативних перемикань в ручному режимі призначений спеціальний важіль на лицьовій поверхні автоматичного вимикача або електромагнітний привід.