Машини для очищення зерна є різновидом сільськогосподарської техніки, необхідної для продуктивної роботи кожного підприємства, зерна, що займається заготівкою.

Головна функція машин – це очищення зернового матеріалу від різних домішок, як органічної, так і неорганічної природи, а саме від каменів, піску, комах, засмічених рослин і ін. Сучасні зерноочистні машини по посиланню https://life-bud.com.ua/obladnannya/zernoochisne-obladnannya допомагають не лише поліпшити якість зерна, але і продовжити терміни їх зберігання, завдяки нормалізації рівня вологості.

Річ у тому, що вологість бур’янів приблизно на сорок відсотків вища за вологість самого зерна. Якщо воно зберігатиметься тривало час в неочищеному вигляді, то почнуться гнильні процеси у вологому середовищі.  Окрім цього, зернові очисники допомагають ефективно відсортувати зерно за показниками якості. Сортування – один з важливих етапів обробки після прибирання.

У результаті даного етапу визначається подальше призначення сировини. З врахуванням цього показника, зерно можна розділити на такі категорії: посівне, фуражне, а також виробниче. У залежний від показників якості зерна після сортування воно буде розподілено по перерахованих категоріях. Якщо зерновий матеріал є непридатним, його відсівають і виключають з потоку.  Головний принцип сортування – це аеродинамічні показники матеріалу, особливості його поведінки в потоці повітря.

Вказані властивості безпосередньо залежать від форми і розмірів зерна, шорсткості і міри щільності.  Зерноочистітельниє машини представлені в декількох модифікаціях, вони відрізняються по продуктивності, призначенню, принципу дії і покладеним на них функціям. Можна виділити стаціонарні або пересувні очисники.

Другий варіант застосовується на зернових струмах, а перший підійде для використання на елеваторах або окремих очисних пунктах. Залежно від призначення очисники можуть ділити на агрегати спеціального або загального призначення. Загальні різновиди мають механічний принцип роботи і призначаються для очищення зерна. Машина оснащується повітряними гратчастими ситами. Спеціальні агрегати виконують детальніше сортування і очищення, яке складно здійснити механічним методом. зазвичай спеціальні машини готують саме виробниче зерно.